V tom aby se čert vyznal …

Dneska jsme byli na Mikulášské. S ohledem na našeho Matyáška jsem schválně pečlivě vybrala takovou, kde dopředu inzerovali, že čert nepřijde.

Pod vlivem maminčiny pozitivní motivace Matyášek celý den mluvil o tom, jak večer uvidí !hodného! Mikuláše, že dostane dárečky, a tak dále. Sice jsem měla trošku strach, jak to zvládne Barča, ale rozhodla jsem se být statečná. Vždyť Mikuláše je jen jednou do roka.

Všechno jsme krásně zvládali, dokonce jsme dorazili s 15ti minutovým předstihem, takže jsem v pohodě stihla nakojit Barunku, zatímco Matyšek se v herničce dotyčného mateřského centra jal okamžitě lustrovat erární nakláďáky, bagry a další stavební techniku.

Prostě perfektní začátek. No jo, jenže … před příchodem !hodného! Mikuláše se jedna z „tet“ rozhodla děti naučit písničku s tanečkem „Když se čerti rozzlobili“. Všechny děti se pohotově přidaly a začaly zuřivě napodobovat, jak ti rozzlobení čerti dupou, točí ocasem, řinčí řetězy a dělají „bllllll“.

Matyášek na to nejprve několik vteřin vytřeštěně zíral, načež propukl v několikaminutový hurónský řev, který neutišil ani Barunce v zoufalství narychlo sebraný dudlík. Mikuláš to sice následně trošku napravil, protože opravdu donesl slibované dárečky a hlavně tolik milované sušenky, ale stejně mi to pobrekávající klíště viselo celou dobu na krku.

A Barča? Celou dobu si spokojeně hověla v kočártašce a s bohorovným úsměvem přijímala od přítomných maminek poklony typu: „No ty jsi ale krásná holčička!“.

A pak se v tom vyznejte …

Příspěvek byl publikován v rubrice Barborka, Co přinesl den, Dětské čmáranice, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s