Co mne zaujalo: Svíčka pro Victorii

„Největším štěstím člověka je žít pro to, pro co by byl ochoten zemřít.“
Honore de Balzac
Minulý týden celým světem otřásla zpráva o dalším střeleckém masakru ve Spojených státech. Nechci se zamýšlet nad tím, jak někdo může něco takového udělat. Myslím, že žádný soudný člověk tohle stejně nemůže pochopit. Přesto jsem se rozhodla tuhle událost zmínit, protože mne zaujal a zároveň hluboce dojal čin jedné ze zavražděných učitelek – statečné Victotrie Soto.
Mladá učitelka zachránila své prvňáčky tím, že je schovala na záchodě. Ve chvíli, kdy se Adam Lanza objevil se zbraní v ruce v její třídě, přesvědčila ho, že děti jsou v tělocvičně. Útočník se spokojil s jejím vysvětlením a s její smrtí. Victoria tak zachránila svým malým svěřencům život.
Nedokážu si představit větší hrdinství, než obětovat svůj život za život druhého člověka – z lásky, nezištně, zcela instinktivně a samozřejmě – tak, jak to udělala ona. Čím víc bude mezi námi lidí, kteří budou něčeho takového schopni, a čím méně budou mít příležitost to prokázat, tím lepší náš svět bude.
Dovolte mi proto prosím zapálit virtuální svíčku připomínající Victoriin příběh.
God bless people like you, Victoria!
svicka
Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne zaujalo ..., Poznámky na okraji. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s