Dětské aktivity: DOMÁCÍ OMALOVÁNKY

Matyášek je kluk tělem i duší. Proto, ho zaujme cokoli, co má libovolný počet kol. To jsme zjistili už dávno, kdy sice ještě nemluvil, ale zuřivě gestikuloval a hýkal na každé auto, které projíždělo kolem nás. Pokud jsme potkali třeba autobus nebo dokonce bagr, neznalo (a dodnes nezná) jeho nadšení mezí. My prostě frčíme v autech.

Navíc teprve nedávno, objevil tužku. Sice ji zatím ve většině případů drží jak prase kost, ale to se poddá. Momentálně ho nejvíc baví vybarvovat. To spočívá v tom, že vybarvovanou věc bleskurychle přečmárá tak, že není poznat, co to původně bylo.

Takové tvůrčí zanícení je však poněkud náročné na dodávku obrázků vhodných k vybravení. Navíc v kombinaci s již zmiňovanou láskou k autům jsou jeho představy o takových obrázcích silně vyhraněné. Takže to pak vypadalo asi tak, že mladý pán poroučel: Maminko, namalovat bagr. Maminko, sanitku. Maminko, hasiče.“ Maminka (co má obě ruce levé a na malování dvakrát) malovala, co jí síly stačily. Jenže schválně, kdo z Vás umí namalovat míchačku na beton, autojeřáb nebo třeba buldozer?

Matyáš mou snahu ocenil ledatak protaženým obličejem a komentářem ve smyslu: „Ještě přední světla. Chybí výfuk. Nemaj maják na střeše.“, takže jsem poctivě dokreslovala, dokud nebyl spokojený. Načež náš malý Picasso mnou v potu (a často málem i slzách) vytvořený obrázek během 10 vteřin „vybarvil“, takže z něj nezbylo ani zbla a okamžitě hlásil: „Maminko, další!“. No na to by se jeden vybod.

Až mě napadla spásná myšlenka. Na internetu se obrázků k vybarvení válí mraky. A s pomocí Googlu tu najdete opravdu cokoli. Takže jsem si sedla a vytvořila pár stránek, které mohu donekonečna tisknout a můj syn je může donekonečna vybravovat.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Pokud se Vám nechce hledat a Vaše dítko má podobné záliby jako náš Matýsek, račte si mnou poskládané Auto-omalovánky stáhnout. Kromě hasičů, sanitek, bagrů, aut a dalších věcí, tam jadete i jednu stránku, kam se mi připletl Krteček. Až doroste Barunka, určitě vytvořím i nějakou verzi pro holčičky.

Krásné vybarvování;).

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Homemade, Jak je zabavit, Ke stažení, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Dětské aktivity: DOMÁCÍ OMALOVÁNKY

  1. Alinka napsal:

    Tak přece jen holčičky nepřijdou zkrátka. Díky krásným malůvkám šikovné maminky Jany mohou vybarvovat šaty princeznám co hrdlo ráčí ;).
    http://zlesa.blogspot.cz/2013/02/echt-princeznovsky-prispevek.html

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s