Dětské aktivity: KARTIČKY S DOPRAVNÍMI PROSTŘEDKY

O Mayášově lásce k autům a těm speciálním zvlášť píšu neustále. A taky se neustále snažím vymýšlet nové podněty, které by ho mohly zaujmout. Tentokrát to jsou obyčejné kartičky s auty (a nejen auty) všeho druhu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Použila jsem na ně všechno možné – auta, sanitky, policii, bagry, vrtulníky, lodě … Všechno vytištěno, vystříháno, zalaminováno.

Obrázky si můžete stáhnout zde – dopravni prostredky.

Kartičky používáme zatím hlavně k prohlížení a povídání si o tom, co na nich je. Ale dají se využít i k nejrůznějšímu třídění – podle toho, co na nich je (naklaďáky zvlášť, stíhačky zvlášť, …), podle barev, podle toho, jestli jsou na kartičce i lidé nebo ne, zkrátka, co vás jen napadne. Pokud si kartičky nějak roztřídíte, můžete pak počítat, kolik ve které skupince máte karet.

Napadá vás nějaké další použití? Podělte se. Budu moc ráda za každou další inspiraci.

Krásnou zábavu ;).

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Homemade, Jak je zabavit, Ke stažení, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Dětské aktivity: KARTIČKY S DOPRAVNÍMI PROSTŘEDKY

 1. Bára napsal:

  To se mi líbí! Díky za inspiraci 🙂
  Jen nevím, zda Matýska zlákám ke třídění. Na Popelku si zatím moc rád nehraje 🙂 Ale když přijdem na jiné využití, dáme vědět 🙂

 2. Silvie napsal:

  Pěkné. Já dělala pro kartičkovou výměnu dopravní prostředky. Domluvili jsme se, že to můžeme poskytovat dál. Tak kdyžtak napiš do mejlu a já ti pošlu nějaké kartičky. Třídění voda, země, vzduch a a země zvlášť cesta, koleje a integrovaný záchranný systém 😉

 3. Tereza napsal:

  Díky, díky, díky moc. Syn bude nadšen a já taky. Dopravní prostředky jsou k sehnání, ale tady jsou české sanitky a policajti. Ještě jednou díky.

 4. Pingback: 9.6.-2.7.2014 | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s