Jak srnka s jelenem ke štěstí přišli

Jsme knížkoví … každý den čteme nejen před spaním, ale i v průběhu dne. Dřív jsme četli hlavně na nočníčku, ale od té doby, co ho Matyášek (zatím stále úspěšně) bojkotuje, čteme jen tak v obýváku na gauči. Někdy pár minut, někdy třeba hodinu. Momentálně jsme limitováni především délkou Barunčina spánku nebo její trpělivostí, protože knížky jsou pro ni zatím dost málo akční.

Z toho plyne, že máme docela velkou spotřebu knížek. Matyášek jich řadu podědil po mě a mé sestře – takže se nám tu kromě Pohádek z pařezové chaloupky vyskytuje třeba Dětská encyklopedie, v níž najdete hesla jako „Soudruh“ nebo „Sovětský svaz“. Nu což, takové holt byly časy.

Většinu knížek ale máme novou, se spoustou barevných (někdy více či méně odfláknutých) obrázků, a hlavně za spoustu peněz. Co bychom ale dětem nedopřáli, že? O to víc, mi zvedne mandle, když v takové knížce objevím nesmysly jako například u krásné rodinky vysoké zvěře popisek „jelen a jeho srnky“, u veslice poznámku, že na ní používáme „pádlo“, u míchačky zase informaci, že se v ní míchá „cement“ a pod králíkárnou nápis „zajíčci“.

Já vím, že překládat texty pro batolata asi není žádná velká zábava, ale prosím všechny, kdo se na přípravě knížek pro nejmenší podílejí, aby používali hlavu a nepředkládali dětem bludy. Děkuji ;).

Tip: Pokud Vás mé články zaujaly, přihlaste se k odběru Novinek. Dostanete tak upozornění na každý nový příspěvek přímo do své emailové schránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Dětské čmáranice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s