Dětské aktivity: DOMÁCÍ PUZZLE

Matyáš dostal ke druhým narozeninám od mé sestry knížku, kde na každé stránce je jedno puzzle o šesti dílcích. Bála jsem se, že na to bude ještě moc malý. Chyba lávky. Během měsíce a půl zvládnul složit všechny obrázky úplně sám.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A začal se dožadovat dalších. Takže jsem se rozhodla mu nejen nějaké obstarat, ale ještě mu dodat takové, které ho víc než nadchnou. Vytiskla jsem na A4 obrázky hasičů,  vrtulníků a sanitek, podlepila kartonem a rozřezala na dílky. Na zadní straně jsem si udělala značku pro jednotlivé obrázky pro případ, že by se nám dílky smíchaly. Matyášek byl nadšený.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Skládáme teď několikrát do týdne a vždy to má znovu úspěch. Hlavní výhodou je, že můžete použít obrázek zrovna toho, co má Vaše dítě rádo a tím ho motivovat ke skládání. Navíc mu tak skládání usnadníte, protože sestavuje něco, co zná – ví, že auto má kola dole, zvětla vpředu a vzadu, kabinu nahoře a jezdí po silnici.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Krásné puzzlení ;).

Tip: Pokud Vás mé články zaujaly, přihlaste se k odběru Novinek. Dostanete tak upozornění na každý nový příspěvek přímo do své emailové schránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Homemade, Jak je zabavit, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Dětské aktivity: DOMÁCÍ PUZZLE

  1. Silvie napsal:

    Tak nás puzzle nechytlo a můžou na něm být i auta. Tedy, něco poskládá (hlavně v těch knížkách), ale že by se k tomu vracel nebo skládal rozstříhané lamino stránky, tak to nee. Třeba jindy… 😉

    • Alinka napsal:

      Tak to Matyáš puzzle jo. Dokonce jak nemá na nic jinýho moc trpělivost, tak u tohodle vydrží. K Vánocům dostal 35ti dílkové puzzlě se zvířátkama od Tchiba a pokud mu to rozdělím na hromádky co skládat dřív a co potom, už to složí víceméně celý sám.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s