iPhone aplikace pro nejmenší

Byť se to podle titulku může zdát, rozhodně nechci dělat reklamu. Je to dáno pouze tím, že patřím mezi ty, kteří propadli blbuvzdornosti „jabka“. Tím pádem i můj syn, smaží především na iPhonu, protože k telefonu mého manžela (který naopak patří mezi zavilé applovské odpůrce) se nedostane tak často.

K napsání tohoto příspěvku mě opět inspirovala Žena007, když sepsala Edukativní onlinovky pro nejmenší. Bohužel Matyášek doposud nepochopil koncept počítačové myši (byť se po ní neustále sápe), takže prozatím jsem jen ukládala. Co u nás ale frčí, je právě telefon s dotykovým dispelejem.

V necelých dvou a půl letech dokáže Matyáš můj i manželův telefon zapnout, najít si v něm svoji hru, tu zapnout, hrát, vypnout a pustit si další. A je mu jedno, že ty dva telefony a jejich operační systémy se od sebe dost významně liší (popravdě řečeno, já si z manželova zvládnu tak akorát zavolat). Minulý týden mě pak naprosto odrovnal, když si sám pustil aplikaci pro YouTube (kterou, aspoň pokud vím, nikdy předtím neviděl) a zcela suverénně si v ní  (opakovaně) přehrával reklamu na škodovku.

Když už si s telefonem hraje, snažím se, aby z toho měl i nějaký prospěch a pokud možno se něco naučil (YouTube jsem schovala a doufám, že ho hned tak nenajde). Předkládám Vám seznam her pro nejmenší děti, které máme vyzkoušené, splňují moje představy o vhodnosti (žádné bitky, hrubé výrazy, pokud možno vzdělávající, lehce ovladatelné, atd.), a především se líbí Matýskovi. Vše je buď v češtině nebo bez potřeby jazyka. Řazeno od nejjednoduších (pro nejmenší děti) po složitější, zároveň proklik rovnou na iTunes.

Baby Car Driver

Pokud máte malého špunta, který chce neustále řídit auto, dovolte mu to aspoň tady. Nastartuje, zapne blinkry, maják, zabrzdí.

Sound Touch

Fotky zvířat, dopravních prostředků, hudebních nástrojů a věcí doprovázené autentickými zvuky a v případě zájmu i slovním doprovodem (bohužel česká verze zatím chybí, ale jazyky stále přibývají, tak snad dojde časem i na naši krásnou řeč).

Zvířátka

Svět plný zvířátek, která po dotyku něco udělají – běhají, skáčí, plavou, vše doprovázeno zvuky. Řada akcí pobaví i velmi malé děti (Matyáš se může umlátit smíchy, když hroch prdí do vody nebo prasátko kýchne a sesype tak na hromadu ostatní). Hra je neustále rozšiřována o nové části.

Toddler`s Seek and find

Hra funguje na stejném principu jako ta předchozí. Má kouzelné ilustrace (i když trošku titěrné, iPad by byl určitě v tomhle případě vhodnější) se zajímavými a opět vtipnými nápady. Hra má několik verzí – máme vyzkoušeno My Animals a My Little Town.

Montessori Matching Board

Přiřazování stejných tvarů, čísel, apod. k sobě. Možnost navolit si množství i kategorii.

Skládanky pro děti

Přiřazování zvířátek jejich výřezům. Dva stupně obtížnosti, veselé zvuky i akce zvířátka, pokud jej dítě přiřadí či sestaví správně.

České výukové kartičky

Moc pěkná aplikace v češtině, kdy dítě poznává předměty, zvířata, barvu, čísla. Velké množství nejrůznějších kategorií, vyberou si holčičky i kluci, mladší i starší.

Rozpustilé básničky

Jednoduchá puzzle. Pokud dítě skládanku správně sestaví, přehraje se mu básnička a následně i aktivita/hra, kterou může přeříkávání básničky doprovázet. Puzzle má dvě úrovně – 2×2 a 3×3. Vřele doporučuji i další puzzlo-básničkové hry od pana Frimla.

Pexeso z mechu a kapradí

Krásné pexeso s ilustracemi Zdeňka Smetany.

Krásnou zábavu Vašim ratolestem ;).

Našli jste Vy pro své dítě nějakou zajímavou aplikaci pro iPhone?

Tip: Pokud Vás mé články zaujaly, přihlaste se k odběru Novinek. Dostanete tak upozornění na každý nový příspěvek přímo do své emailové schránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Jak je zabavit, Ke stažení, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na iPhone aplikace pro nejmenší

  1. Pingback: iPhone aplikace pro nejmenší 2. | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s