Dětské aktivity: VÝROBKY Z KURZU (1)

Máme za sebou s dětmi první dvě hodiny kurzu „Výroby montessori hraček pro děti ve věku 1-3 roky“. A tady jsou naše první dva výtvory.

Filcové tvary, které se přes knoflík navlékají na stuhu
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zapínání knoflíků zatím nechává Matyáška zcela chladným – nemá na to trpělivost. Ale výroba ho bavila. Pomáhal stříhat, vybíral barvy, předlohy i knoflíky.

Obecně si dítko aktivitou trénuje nejen zapínání knoflíků, ale můžete cvičit barvy a tvary. Pro menší děti se dá celá hračka použít jako prozatímní závěs na kočárek nebo postýlku.

Hmatové pexesoKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ze silné čtvrtky nastříhané kartičky a na ně lepené (případně tavnou pistolí přidělané) doslova všechno, co najdete – kousky látek, knoflíky, papírky, kuličky, staniol, peříčka, barevný papír, vlnitá lepenka, chlupatý drátek … dá se využít opravdu cokoli. Matyáška moc bavilo vybírat, co použijeme.

Kartičky se dají využít jako klasické hmatové pexeso – se zavázanýma očima hledáte shodné kartičky. Jelikož Matyáš ale nesnese mít jakkoli zavázané oči (a zavřené je mít zatím nevydrží), hrajeme obyčejné pexeso. Buď klasicky – kartičky otočené lícem dolů a tehdy používáme třeba jen čtyři páry nebo se všemi, kdy obrázky neobracíme. Jen je rozházíme, aby stejné nebyly u sebe.

Bohužel teprve až po dokončení výroby mne napadlo, že jsem měla udělat autíčkovou verzi, ne jen abstraktní „dílka“. Je pravda, že to by Matyáška určitě nadchlo víc. Ale překvapil mě, že i v tomhle začal hledat konkrétní obrázky, byť tam (s jednou vyjímkou) cíleně nejsou. Už našel vozík, sluníčko, šneka, sněhuláka, loď …

Moc se těším, co si na nás instruktorka Katka na příští hodině zase vymyslí.

Tip: Pokud Vás mé články zaujaly, přihlaste se k odběru Novinek. Dostanete tak upozornění na každý nový příspěvek přímo do své emailové schránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Homemade, Jak je zabavit, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Dětské aktivity: VÝROBKY Z KURZU (1)

  1. Pingback: 19.3.-15.4.2014 | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s