Buďme dobrými anděly

Nedávno jsem se dozvěděla, že můj bývalý kolega – mimo jiné tatínek dvou malých dětí – nastupuje na další chemoterapii. Zamrazilo mne. Bezděky jsem si vzpomněla na svoji kamarádku, která před 4 roky ve svých 28 letech na rakovinu zemřela, i na několik dalších případů nemocných mladých lidí ze svého okolí.

Uvědomila jsem si jednu věc, která je bez vyjímky spojuje. Všichni náhle jakoby prozřeli a byť sami nemocní, začali se zajímat o pomoc druhým a pokud jim to síly a/nebo finanční možnosti dovolují, snaží se být užiteční.

Je nesporné, že nemoc jako rakovina člověku zpřehází žebříček hodnot a pořádně zatočí s jeho pojetím toho, co je v životě důležité. Myslím, že zdravý člověk si to ani nedokáže dost dobře představit. Minimálně já to neumím.

Přesto nebo možná právě proto chci být taky užitečná. Proto jsem se rozhodla podpořit finančním příspěvkem Nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi, v nichž některý z členů trpí rakovinou.

dobry andel

Není třeba, abychom onemocněli k tomu, abychom pomáhali. Můžeme to udělat hned. Pokud se mnou souhlasíte, prosím, sdílejte tento příspěvek … a společně se mnou pomáhejte.

DĚKUJI VÁM !!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Poznámky na okraji. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s