Život jako z reklamy? Jistě, dnes a denně …

Reklamy, známe je všichni. Ze všech sran na nás útočí všichni ti šťastní dokonalí tvorové žijící své dokonale šťastné několikavteřinové reklamní životy. Dospělí, děti, dokonce i psi a kočky mající úsměv od ucha k uchu. Ach, povzdychlo si často mé nespokojené a nešťastné já, jak bych si přálo mít taky takový krásný dokonalý život. Jenže k tomu potřebuju to luxusní auto, ten báječný prášek na praní i ten nablýskaný kávovar (i když kávu vlastně vůbec nepiju). Ach, kéž bych se k tomu taky někdy dopracovalo.

Nedávno jsem pozorovala svého muže, jak si hraje s našimi dětmi. Leželi všichni tři na koberci, manžel s Matyáškem zrovna stavěli z lega garáž pro auta a Barunka jim k tomu pečlivě ožužlávala součástky. Vypadali u toho tak zaujatě, spokojeně … a dokonale šťastně.

Náš život se skládá z okamžiků – kratičkých, prchavých, neuchopitelných. Řada lidí je nešťastných (nebo aspoň není šťastných) právě proto, že si spousty těch momentů vůbec nevšimne.

Vezměte si však celkem kteroukoli z těch „šťastných“ reklam – kamarádi přiťukávající si v hospodě půllitrem, maminka mazlící se se svým miminkem, pes ženoucí se za létajícím talířem … Co je na tom sakra tak úžasného a nedostižného??? Nic, zhola NIC! Jsou to bez vyjímky naprosto banální běžné chvilky, kterých prožíváme každý den celou řadu. Jen si je povětšinou bohužel ani neuvědomíme. A co je nejlepší, vůbec k nim nepotřebujeme auto, prášek ani kávovar.

Přestaňme se proto soustředit na to, co bychom mohli prožívat, kdyby … ale všímejme si více toho, co skutečně prožíváme. Včera, dnes … neustále. Ano, řada z těch okamžiků bude těžká, smutná nebo nudná, ale ručím vám za to, že mezi nimi najdete i ty světlé, veselé a šťastné. Jen se nenechte zmást tím, že se maskují úplně obyčejně.

A příště až uvidíte nějakou reklamu a váš vnitřní hlas se začne nadechovat k tomu velkému povzdechu, zaražte ho. Není třeba toužit po dokonalém životě, protože ten váš už určitě dokonalý je … každý den aspoň chvilku. A to je přece báječné, ne?

Tip: Pokud Vás mé články zaujaly, přihlaste se k odběru Novinek. Dostanete tak upozornění na každý nový příspěvek přímo do své emailové schránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Když dělám chytrou. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Život jako z reklamy? Jistě, dnes a denně …

  1. Bára napsal:

    Pravdu díš! 🙂
    Jojo, radovat se z maličkostí a přítomného okamžiku, to je taková nádhera a někdy taková fuška. Svádět svůj smutný úděl na skutečnost, že nevlastním ten skvostný kávovar je přeci o tolik jednodušší 🙂

    • Alinka napsal:

      To je pravda, asketa se ze mě nestal a rozhodně je spousta věcí, po kterých momentálně „prahnu“ (například nový telefon, chůva, menší zadek, vagón bílé čokolády, lze nahradit takovým tím čokoládotryskem a vagónem jahod, atakdáleatakdále …). Ale zřejmě to vydržím i bez nich. A ejhle, ono se nic nestane. Předpokládám. Ale prahnout si můžu, to joooooo ;).

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s