Dětské aktivity: AUTOSLALOM

Daší z deštivých odpolední nás donutilo zůstat doma. „Maminko, pojď si hrát s autama.“ Postopadesátétisícáté … achjo. Přiznávám se bez mučení, že postrkování autíček po podlaze, navíc podle Matyáškových pokynů „Tudy projeď! Zastav! Tady zaparkujeme! Pojeď! Rychle, mami, rychle! Bouračkááááááá!“ mě přestává bavit asi tak po 10 minutách.

Pokaždé, když není vyhnutí, se proto snažím vymyslet aspoň nějaké ozvláštnění, aby to nebylo pořád to samé. Tentokrát to byl „závod“ pro autíčka.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Z barevných kostek jsme udělali slalom, kterým Matyášek jednotlivými autíčky projížděl. Nejprve jsem branky postavila halabala různobarevné, ale to pro něj bylo příliš těžké a nevěděl mezi které dvě kostky se má trefovat. Proto jsme použili vždy dvě kostky stejné barvy jako jednu branku, přičemž nikdy za sebou nebyly dvě branky stejné barvy.

To už bylo lepší. I tak mě ale překvapilo, že pro něj nebylo zas až tak jednoduché, aby projel celou trať a nic nevynechal.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Já jsem si vzala trychtýř coby megafon a celý průběh závodů do ochraptění komentovala. Nakonec z toho byla zábava na víc než hodinu a od té doby už jsme ji několikrát zopakovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Dětské čmáranice, Jak je zabavit, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s