Letní táboření

Druhý červencový týden jsme s dětmi, přáteli a jejich dětmi strávili na „táboře“. Bez tekoucí vody, záchodu, elektřiny, téměř bez signálu mobilních operátorů, uprostřed šluknovských lesů.

Za ten týden jsme toho stihli hodně.

Pozorovali jsme kroužící luňáky červené, právě vylíhnutého lišaje smrtihlava, nekonečné množství žab, brouků, ještěrek, pavouků, mravenců i ptáků.

Zjistili jsme, že k vyndání klíštěte zakousnutého v očním víčku tříletého dítěte je třeba nejméně tři dospělých (z toho dvou velmi silných), a že na teorii „líného rodičovství“ přeci jen něco bude.

IMG_2073

Přesvědčili jsme se, že babiččina rada, ať na jakýkoli neduch či zranění použijeme francovku, má něco do sebe a že dítě vystavené celodennímu působení čerstvého vzduchu a volnému pohybu, sní [pln2 v3echno. Dokonce i to, na co se doma odmítá byť i jen podívat. Stejně tak příjemným bylo zjištění, že v polní kuchyni se (pod vedením mého muže) dá přípravit prakticky cokoli – včetně řízků a broskvových knedlíků.

IMG_2020

Pochopili jsme, že obyčejný potok zabaví děti stejně jako dospělé na neomezeně dlouhou dobu a že ani zimní bunda není v letních měsících tak úplně k zahození. Matyášek navíc pochopil funkci směrových šipek a jak je číst.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Slimák rozměrů dobře rostlé anakondy dal vzniknout bajce o tom, kterak na dně odpadovky potkal, přemohl a sežral žábu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Postavili jsme domeček lesním skřítkům, který Matyáš bleskurychle přebudoval na garáž a začal v ní parkovat bagry.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Koupali jsme se v rybníce i v lavoru a bydleli v teepee, kteréžto Matyášek při své první prohlídce počastoval vzrušeným komentářem: „To je ale velkej týpek!“.

IMG_2081

Barborka po prvních 5 kilometrech pochopila, že manduca na mých zádech je v danou chvíli víceméně jediný možný dopravní prostředek a přestala protestovat. Ke konci týdne už zkušeně usínala (i bez dudlíku!) po 10ti minutách.

IMG_2034

Noční vzdálené štěkání srnce zaujalo Matyáška natolik, že manžela v půl páté ráno vzbudil naléhavou otázkou: „Tatínku, kde se meje srnec??“.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zjistili jsme, že v průběhu noci je možné v autě nabít dva mobily i tablet. V průběhu dne, je pak však nutné dobít auto.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Byl to krásný týden …

Příspěvek byl publikován v rubrice Barborka, Co přinesl den, Dětské čmáranice, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Letní táboření

 1. Bára napsal:

  To zní přímo pohádkově!
  Někdy si říkám, jaká je škoda, že nemáme podobně založené prátelé s dětmi. Moji kamarádi z dob táborových (ach ty vzpomínky 🙂 jsou stále dětmi nedotčení a moji přátelé s dětmi zase upřednostňují život v civilizaci a stravování allinclusive 🙂
  Takže děkuju alespoň za zprostředkovanou reportáž! 🙂

  • Alinka napsal:

   Bylo to opravdu moc prima, užili jsme si to my dospělí i děti.
   Já se přiznám, že ani nevím, jak taková dovolená allinclusive probíhá. S manželem jsme projeli půl Evropy jen se stanem a spacákem. Tak doufám, že tomu tak nějak naučíme i Matyáška s Barborkou. Už se nemůžu dočkat, až s nimi bude poněkud méně náročně delší cestování autem.

 2. vimneok napsal:

  super prazdniny 😀 taky bych brala takovou akci… treba to vyjde pristi rok…

 3. E. napsal:

  To muselo být tak bezva! Při čtení jsem úplně nasávala tu atmosféru. Škoda, že kolem sebe nemáme nikoho, s kým bychom mohli taky uspořádat takový rodinný tábor… Snad se aspoň příští rok vypravíme na skautský, odkud mám ty nejlepší prázdninové vzpomínky z mládí:)

 4. Pingback: Letní “táboření” | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s