Prázdninová okupace chalupy

Další letní reportáž je z pobytu na chalupě, kde jsme se na necelé dva týdny sešly tři maminky (na pár dní i se dvěma tatínky) a pět dětí ve věku 9 měsíců až 3 roky.

V období tropických veder (naměřili jsme až 39°C ve stínu) se starý dům s metr tlustými zdmi stal velmi příjemným útočištěm. Dětem jsme se navíc rozhodli napustit bazén. Bohužel dřív než v něm bylo víc než 10 cm vody, zvládli do něj ti malí raraši naházet asi dvě kila trávy, písku a brouků. Považovali to za velmi povedenou taškařici. Když následně dostali sítka a cedníky, aby všechno zase dostali ven, už jim to tak vtipné nepřipadalo.

Snad právě proto se mnohem větší aktrakcí než bazén stal zahradní rozprašovač na vodu. Jakmile objevili, že se pootočením hlavice dá měnit směr a síla proudu vody, bylo hlavním úkolem nás maminek zajistit, aby se vzájemně nepozabíjeli při urputném „vyjednávání“, kdo s tím bude právě teď manipulovat.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Mimo zahradu se o největší zábavu postaral potok a přinejměnším tuna kamení. Sousedům se za nechtěné přebragrování příjezdové komunikace na dno potoka omlouváme.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Neopominutelnou zastávku při pravidelných procházkách vesnicí představovalo vypelichané, čmelíky prolezlé a poněkud zapáchající hejno slepic.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zvládli jsme navštívit ZOO v Ústí nad Labem i v Děčíně, a k nemalé radosti dětí jsme již tradičně nakoupili pár zbytečností v nedalekém obchůdku s dřevěnými hračkami. Navíc jsme si užili i bohaté borůvkové žně na místě, které se původně tvářilo, že už žádné borůvky nemá. Co jsme trochu nezvládali byly noci. Uspat 5 dětí ve dvou propojných pokojích je výzva. Přečkat noc, aniž by se vzájemně probudily je výzva ještě větší.

IMG_6408

Jízda na lodičkách hřenskými soutěskami a brodění ledovou vodou Kamenice byl velkolepý zážitek pro všechny zúčastněné.

IMG_6452

Jízda na traktůrku pak zážitek hlavně pro manžela, neboť se víc než na sekání zahrady musel soustředit na to, aby mu žádné dítě nespadlo pod kola.

IMG_2238

Víc břich víc sní, což děti opakovaně dokazovaly zejména rekordním počtem snědených Pribináčků a jim podobných fujtajblů (zvládly až 10 kousků za den). Stejně tak palačinky z bistra na rozcestí v nich zahučely rychlostí blesku. Matyášek se po zralé úvaze definitivně rozhodl, že preferuje „červenou“ zmrzlinu.

Zjistili jsme zajímavé věci. Například, že teta Marcela umí čarovat a že děti jsou zdatní bikeři. Nebo, že do houpací sítě se vejde jeden dospělý a tři děti, dětská ohrádka pak pojme dokonce dva dospělé a dětí víc, než jsme měli na množstevní pokusy k dispozici.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Barunka nám pobyt trochu okořenila třídenními horečkami (39,5°C a víc). Jak přišly, tak zase odešly. Na vině byly dvojky, které se rozhodly růst všechny čtyři naráz.

IMG_6595

Z mého plachého syna se vyklubal hotový Cassanova, jak dokumentují přiložené fotografie i nepublikovatelná videonahrávka. Balení dvou holek naráz mu evidentně žádné potíže nečiní.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Děti nám dokázaly, že když chtějí, zvládnou být i vzorné, a dopřály nám nerušené dvě hodiny, které jsme vyplnili opulentní grilovačkou. Mimochodem Krteček také dokáže vykouzlit půlhodinovou chvilku klidu pro maminky. Zvěř seděla, ani nedutala.

IMG_6508

Podtrženo, sečteno – byla to další velmi vydařená letní rekreace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Barborka, Co přinesl den, Dětské čmáranice, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Prázdninová okupace chalupy

  1. vimneok napsal:

    tyhle jsou nejlepsi dovolene pro deti i pro rodice 🙂 pockej, az mrnouskove trochu povyrostou, stane se z nich banda, o ktere budete vedet jen v cas jidla 😀

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s