Dětské aktivity: PYTLÍKOVKA PRO TVOŘIVÉ MAMINKY

PŘIHLAŠOVÁNÍ UKONČENO !!!

Paní Lucie na svých stránkách rustspolecne.cz pravidelně pořádá tzv. výměny pytlíkových aktivit. Sice jsem se stihla přihlásit v termínu, ale bohužel už byla kapacita i tak plná.

Jelikož bych se ráda přesto zúčastnila, nezbývá mi, než si uspořádat Pylíkovku vlastní. A s laskavým svolením Lucie v ní nabízím místo i těm maminkám, na které se na jejích stránkách už nedostalo.

pytlikovka

(Dovolila jsem si od Lucie vypůjčit základ textu popisujícího pravidla, neboť mi přijde, že má vše krásně a jasně popsáno. Děkuji.)

O co jde? Výměna pytlíkových aktivit je výměnou mezi cca. 20 maminkami (tatínky), nebo učitelkami (učiteli), prarodiči, či chůvami. Každý z účastníků připraví jednu svou aktivitu 20x. Poté ji zašle ve všech vyhotoveních na smluvenou adresu (ke mě). Já aktivity rozdělím a pošlu zpět každému účastníkovi jeho aktivitu, spolu s dalšími 19 jinými od ostatních. V zásobě tak budeme mít 20 aktivit pro vaše nejmilejší, máte vždy po ruce nějakou zábavu, kterou hodíte s sebou do batohu, aby se dítko nenudilo v autobuse, v čekárně u doktora, nebo v posteli s chřipkou…

Výhodou takové výměny je hlavně to, že vyrábíte pouze jednou. Díky tomu ušetříte čas (je mnohem rychlejší udělat stejnou věc dvacetkrát než dvacet různých věcí jednou) i materiál (potřebujete sice více základního materiálu, ale zase se dostavují úspory z rozsahu).

PRAVIDLA:

  • Je velmi VELMI důležité dodržovat termíny (přihlášení, výběru aktivity, odeslání aktivity). Prosím, zvažte své opravdu pečlivě možnosti a svou zodpovědnost.
  • Vzhledem k tomu, že toto je první výměna, kterou jsem se rozhodla organizovat, nebudu ji komplikovat více věkovými kategoriemi. Aktivity by měly být vhodné spíše pro starší děti, tj. cca 3-6 let.
  • Volte takovou aktivitu, která by Vám a především Vašemu dítěti udělala radost. Smysl výměny aktivit vidím především v aktivitách, které jsou složitější na výrobu (zvláště, když je máte dělat jen jednou). Aktivity, které se pouze vytisknou, vystřihnou a zalaminují do této výměny zahrnovat nebudeme (pokud se výměna osvědčí, můžeme klidně následně uspořádat výměnu kartiček, ale to zatím hodně předbíhám 😉 ).
  • Počet účastníků je přibližně 20 (aktivitu tedy budete muset vyrobit přesně tolikrát, kolik bude účastníků) – podle toho, kolik se přihlásí lidí.
  • Cena aktivity by neměla přesáhnout 30Kč (počítejte tedy s nějakým vkladem za materiál).
  • Svou aktivitu (návod na výrobu a následné použití) každý výrobce nafotí a popíše pro další zájemce tak, aby se dala publikovat tady na blogu jako inspirace pro ostatní.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Poslat přihlášku na email alincin.blok@gmail.comdo 12:00 (poledne) neděle 27.10.2013. V případě, že bychom dosáhli maximálního stropu 25 přihlášených dříve, přihlašování zastavím a stopstav zárověň oznámím na webu.

Do přihlášky napsat své jméno, telefon, email a návrh na pět aktivit, které byste byli ochotni a schopni vyrobit. Ke každému tipu prosím buď o ilustrační fotografii nebo odkaz na web, aby se nám lépe rozhodovalo, které aktivity zvolíme.

Do soboty 2.11. se rozhodneme, co kdo bude dělat.

Do pátku 28.11. bude potřeba hotové aktivity odeslat na mnou udanou adresu, abych Vám je co nejdříve stihla roztříděné vrátit zpátky. Adventní kalendář sice už bohužel naplnit nestihneme, ale mohly by z aktivit být alespoň pěkné dárky pod stromečekem. Co říkáte?

Případné dotazy pište prosím do komentářů, aby mé odpovědi posloužily i ostatním.

Moc se těším na Vaše emaily.

Alinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské čmáranice, Homemade, Jak je zabavit. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Dětské aktivity: PYTLÍKOVKA PRO TVOŘIVÉ MAMINKY

  1. Pingback: Prošvihnuté první narozeniny | Alinčin blok

  2. Pingback: Pytlíkovka … jak to všechno bylo (a bude?) | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s