iPhone aplikace pro nejmenší 2.

Už na jaře jsem psala o tom, jaké hry „smaží“ Matyáš na mém telefonu. Co do jeho ovládání už je naprostý profík (najít YouTube, který jsem mu minule schovala mu trvalo maximálně týden). Nedávno vysvětloval mé mamince, která si dotykový telefon moc přeje, ale pokud jí ho půjčím na vyzkoušení, dost s ním zápasí, jak má na displej správně sahat, aby telefon dělal to, co chce. Když si manžel přinesl před půl rokem domů tablet, zorientovat se v jeho používání nebyl pro Matýska nejmenší problém.

Za toho třičtvrtě roku jsem pro něj doplnila a obměnila aplikace, které jeho baví a mě připadají vhodné a přiměřené jeho věku. Teď se o své nové objevy s vámi zase ráda podělím.

SoundTouch 2

Minule jsem zmiňovala hru SoundTouch. Tohle je její pokračování rozšířené o další kategorie.

VideoTouch

VideoTouch je od stejného developera a funguje na stejném principu, ale místo obrázku se zvukem se dítěti spouštějí krátká videa. Zatím je k dispozici kategorie domácích zvířátek, divokých zvířátek a dopravních prostředků (která u nás samozřejmě boduje nejvíc). Pozor, tahle hra je poněkud náročnější na volné místo v telefonu.

Music Color

A dotřetice stejný developer a obdobná hra, která pomáhá dítěti pochopit koncept barev, to že různé předměty mohou mít stejnou barvu a naopak. Vše je podbarveno vážnou hudbou, což mě asi po týdnu, kdy to Matýsek pařil pořád dokola už trochu lezlo na nervy, ale jemu se to líbí.

Lipa Eggs

Další hra s barvičkami, kdy dítě pomocí tří základních barev vybarvuje ptačí vajíčka podle vzoru. Ve vyšších levelech je třeba barvy míchat, nejprve po dvou dílech, nakonec po třech. Je to krásné procvičení jak práce podle předlohy, tak dovednosti odlišit jednotlivé barvy, správně určit, které použít a namíchat je ve správném poměru, aby se dosáhlo požadovaného odstínu. Matyášek mě velice překvapil, že se zarazil až u těch opravdu nejtěžších.

Lipa Zoo

Pro Matyáška už skoro klasika – obrázky zvířátek, která po kliknutí něco vyvádějí. Hra je však obohacená tím, že dítě musí postupovat po jednotlivých úrovních – musí vyzkoušet všechna zvířátka na obrázku, než se dostane na další. Vše doplněno mapou světa podle toho, kde zvířátka žijí. Tato hra je až do konce prosince ke stažení zdarma.

Lipa Dots

Obdobný princip jako u Zoo, dítě však objevuje různé předměty na obrázcích (pokoj, farma, ulice, …). Navíc na obrázek nestačí pouze kliknout, ale je třeba každý předmět „obtáhnout“ pomocí teček. Dítě se tak učí nejen trpělivosti (chvilku to trvá), ale i konceptu „jedno po druhém“.

Lipa Train

Hry od Lipa mě natolik nadchly, že jsem stáhla Matýskovi i tuhle, přestože je na něj ještě těžká. Dítě pomocí šipek směřuje vláček po trati tak, aby se dostal k nákladu (ovoci). Hrajeme ji spolu a tak ho to baví, i když si s tím sám zatím moc neporadí.

Igráčkopedie

Zábavný svět postavený na známé hračce. Ve hře jsou představována jednotlivá povolání a ke každému z nich se váže několik různých úkolů (vybarvování obrázku, skládání puzzle, …).

Seek & find – Firefighters

Sérii Toddler’s seek & find už zmiňovala minule, ale zmíním ji ještě jednou. Má totiž nové pokračování – hasiče, nedávno doplněné i o policejní obrázek. Matyášek má tuhle hru snad nejraději ze všech. Jen je škoda, že na telefonu je to vše dost maličké (díkybohu to vadí víc mě než jemu). Zkoušeli jsme hledat pro Android, aby ji manžel stáhl do tabletu, ale bohužel není.

Abeceda pro děti

Od českého PMQ jsem už minule doporučovala Výukové kartičky. Jejich abeceda je ideální pro děti, které se začínají učit písmenka. Má několik kategorií úkolů, některé jednodušší, některé těžší, takže si dítě může samo vybrat podle své momentální úrovně.

Dopravní značky v ČR

Na stejném principu jako Výukové kartičky funguje hra představujicí dopravní značky.

Atlas ptáků pro děti

Letos jsme krmítko pořád ještě nezvládli nainstalovat (stydím se, napravíme to co nejdřív), ale zatím si alespoň opakujeme ptáčky, kteří k nám na mls zavítají. Atlas představuje všechny naše běžně se vyskytující ptáky – jejich vzhled, zpěv a základní informace, kompletně v češtině. Je to rozhodně velmi přínosné nejen pro děti, ale i pro rodiče (vlastní zkušenost).

Máte vy nějaké tipy na zajímavé hry pro děti pro iPhone nebo iPad?

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak je zabavit, Ke stažení, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na iPhone aplikace pro nejmenší 2.

 1. Lenka napsal:

  Chytrý telefon nemám, takže to se mě až tak netýká (ale přeposlala sem dál :)), ale potřebovala bych tipy na nějaké počítačové hry pro nejmenší, nebylo by něco? Kubík mě vídá sedět u počítače a těžko mu vysvětluju, že já ano a on ne…

  • Alinka napsal:

   Lenko, my na počítači pouštíme jen pohádky. Zaprvé jsme s manželem pobyt na počítači v době bdělosti dětí zrušili, protože jinak bysme je od toho nedostali a stejně za jejich asistence nic neudělali a zadruhé jak si Matýsek zvykl na dotykový displej, tak mu pořád nějak nedochází koncept myši a nedokáže počítač ovládat. A já ho v tom tedy ani nijak netrénuju :).
   Každiopádně přidávám odkaz na ženu007, kde pár her vypisuje: http://zena007.cz/edukativni-online-hry/ , ale odzkoušeno nemám.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s