Velikonoční

Po loňské přestávce způsobené chorobami a nepříliš jarním počasím jsme letos opět strávili Velikonoce na chalupě s přáteli a jejich dětmi.

velikonoce14strip

 • Putovali jsme po stopách kamenného hrnčíře a tajemného alchymisty. Strejda Míra, alias Magistr Bílý prášek nám v tom vydatně pomáhal a nakonec s pomocí tajemné formule a ještě tajemnější kapaliny přeměnil zlato v čokoládu.
 • Děti si směly pohladit sousedovic třítýdenní jehňátka.
 • Barborka byla naprosto u vytržení z té spousty menších, větších i úplně největších kluků, kteří se kolem ní hemžili. Dlouho si nemohla vybrat a koketovala na všechny strany. Nakonec se přeci jen rozhodla a pronásledovala svého favorita kamkoli se hnul a neustále na něj láskypně pokřikovala „Ojtí, Ojtí!“, čímž roztomile komolila jeho jméno.
 • Zjistili jsme, že v tomhle počtu je ze všeho nejtěžší vykopat se z domu. Časová rezerva 2-3 hodiny se ukázala jako zcela nedostatečná.
 • Děti si zařádily s tatínky v aquaparku.
 • Jako při každé takové příležitosti jsem musela ocenit výhody komunitního bydlení, kdy někdo zabaví děti, jiný vaří, další připravuje dřevo a všichni dohromady spokojeně klábosí, a užponevímkolikáté dát za pravdu Línému rodiči, že houf dětí se skutečně nejlépe zabaví sám vypuštěn do prostoru a ponechán svému osudu.
 • V záchatu paniky, že nevyrazíme včas, jsem v Praze zapomněla tašku se všemi proprietami na barvení vajíček a velikonoční výzdobu. S Matýskem jsme nakonec alespoň malovali vajíčka fixami a dokonce zdobil cukrovou polevou vajíčka z perníku, která dovezla teta Háňa.
 • Přečetla jsem nádhernou knihu a dala si po  dlouhé době dvouhodinového odpoledního šlofíka.
 • Vyrazili jsme na výlet, který naplánoval můj muž. Ano, vím, že po těch 12ti společných letech ho nemám brát vždycky vážně, ale když tvrdil, že to bude jen šest kilometrů, věřila jsem mu. A zbytek osazenstva též. Ze šesti se záhadným způsobem stalo deset, navíc v náročeném terénu zahrnujícím sklaní průrvy, několik desítek metrů žebříků, nespočet kořenů, kamenů a kopců nahoru i dolů. Všechny děti starší tří let to víceméně statečně ušly a zatímco my dospělí jsme měli po návratu domů docela dost, drobotina zregenerovala rychlostí blesku a nutila nás hrát na přilehlé louce na honěnou. Barborka dala po svých víc než 4km!
 • Došlo i na první letošní táborák a pečení buřtů.
 • V pondělí pak nesměla chybět hra pro malé i velké kluky (její přípravu jsem chvílemi kacířsky sabotovala, ale nakonec jsem musela uznat, že bez ní by to prostě nebylo ono), bohatá velikonoční snídaně (namísto beránka se už tradičně peče velikonoční kapr, protože beránčí forma na chalupě není) a ručně pletené pomlázky. Děti dokonce i něco málo vykoledovaly ve vesnici.

Dostaly jsme s holkama pěkně na zadek, takže určitě budeme celý příští rok mladé a krásné 🙂 .

Poznámka: Krásný věneček z vyfouknutých vajíček na fotkách obšlehnut odsud.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Velikonoční

 1. avespasseri napsal:

  Měnit zlato v čokoládu?? Je vidět, že děti mají ty hodnoty posunuté :-))) Ale já mám také radši čokoládu než zlato… holt pak podle toho také vypadá má finanční situace :-))))))

 2. Martina napsal:

  Díky za super článek plný inspirace. Musím si to někam uložit, abych to našla příští rok 🙂 To je nějaká chalupa, kde máte zajištěné ubytko a každý (každá rodina) má svůj pokoj nebo jak to funguje? Něco takového by nás totiž moc lákalo, ale s našemi hlučnými dětmi (hlavně hlučný a hyperaktivní 4 letý syn) si to nedovedeme představit, tak by mě zajímalo, jak ten pobyt zařizujete prakticky 🙂 Díky. M.

  • Alinka napsal:

   Marti, to je nase vlastni chalupa, ne rekreacni zarizeni. Proste se seberem a jedem. Spi se podle toho, kdo ma zrovna jak urvane dite/deti – momentalne to vychazelo na dve rodiny na jednu mistnost a dalo se. Zver se samozrejme v noci vzajemne sem tam pobudila, ale dalo se. Ale podle me, kdyz zapatrate, je uz po CR spousta penzionu a ubytovani vhodnych a vstricnych pro deti (zkuste se inspirovat na mem Pinterestu – nemam to vsechno zdaleka vyzkousene, ale jako strat by to mohlo trochu pomoct), tam by nemel vadit ani hluk ani hyperaktivita.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s