PYTLÍKOVÁ VÝMĚNA – AUTÍČKA

Když se člověk k něčemu zaváže, měl by to splnit. A tak si odškrtávám jednu z mnoha položek na seznamu úkolů a vyhlašuju slibovanou Pytlíkovou výměnu zaměřenou na autíčka a stavební stroje.

O co jde? Výměna pytlíkových aktivit je výměnou mezi cca. 20 maminkami (tatínky), nebo učitelkami (učiteli), prarodiči, či chůvami. Každý z účastníků připraví jednu svou aktivitu 20x. Poté ji zašle ve všech vyhotoveních na smluvenou adresu (ke mě). Já aktivity rozdělím a pošlu zpět každému účastníkovi jeho aktivitu, spolu s dalšími 19 jinými od ostatních. V zásobě tak budeme mít 20 aktivit pro vaše nejmilejší, máte vždy po ruce nějakou zábavu, kterou hodíte s sebou do batohu, aby se dítko nenudilo v autobuse, v čekárně u doktora, nebo v posteli s chřipkou…

Výhodou takové výměny je hlavně to, že vyrábíte pouze jednou. Díky tomu ušetříte čas (je mnohem rychlejší udělat stejnou věc dvacetkrát než dvacet různých věcí jednou) i materiál (potřebujete sice více základního materiálu, ale zase se dostavují úspory z rozsahu).

PRAVIDLA:

 • Je velmi VELMI důležité dodržovat termíny (přihlášení, výběru aktivity, odeslání aktivity). Prosím, zvažte opravdu pečlivě své možnosti a svou zodpovědnost.
 • Aktivity by měly být vhodné spíše pro starší děti, tj. cca 3-6 let. Proto by se měly objevovat například aktivity jako počítání, logické myšlení, analýza/syntéza, rozvoj slovní zásoby, atd.
 • Výměna je zaměřena výhradně na auta a stavební stroje. Pro inspiraci se můžete podívat na můj Pinterest a pokud Vás něco zaujme prostě to převést na autíčka.
 • Volte takovou aktivitu, která by Vám a především Vašemu dítěti udělala radost. Smysl výměny aktivit je především v aktivitách, které jsou složitější na výrobu (zvláště, když je máte dělat jen jednou). Aktivity, které se pouze vytisknou, vystřihnou a zalaminují bych ráda omezila, případně zcela eliminovala.
 • Počet účastníků je 15-20 (aktivitu tedy budete muset vyrobit přesně tolikrát, kolik bude účastníků) – podle toho, kolik se přihlásí lidí.
 • Cena aktivity by neměla přesáhnout 40Kč (počítejte tedy s nějakým vkladem za materiál).
 • Svou aktivitu (návod na výrobu a následné použití) každý výrobce nafotí a popíše pro další zájemce tak, aby se dala publikovat tady na blogu jako inspirace pro ostatní.
 • Chcete-li se přihlásit, je třeba mít přístup na Facebook. Ano, uznávám, je to jistá diskriminace, ale po zkušenostech z minula to opravdu VELMI šetří čas a zjednodušuje organizaci. Není nutné, abyste používali svůj vlastní účet. Můžete se dohodnout s manželem či kamarádkou, aby Vám po dobu výměny „půjčili“ svůj přístup.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Poslat přihlášku na email alincin.blok@gmail.comdo 12:00 (poledne) neděle 11.5.2014. V případě, že bychom dosáhli maximálního stropu 20 přihlášených dříve, přihlašování zastavím a stopstav zárověň oznámím na webu.

Do přihlášky napsat své jméno, telefon, email a uživatelské jméno na facebooku. Zároveň si promyslete tři aktivity, které byste byli ochotni a schopni vyrobit v uvedeném termínu v požadovaném počtu.

Do neděle 18.5. se rozhodneme, co kdo bude dělat.

Do neděle 22.6. bude potřeba hotové aktivity odeslat na mnou udanou adresu, abych Vám je ještě do prázdnin stihla roztříděné vrátit zpátky.

Případné dotazy pište prosím do komentářů, aby mé odpovědi posloužily i ostatním.

Děkuji. Těším se na Vaše přihlášky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Homemade, Jak je zabavit. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na PYTLÍKOVÁ VÝMĚNA – AUTÍČKA

 1. Pingback: Dětské aktivity: HRA „UŽ TAM BUDEM?“ / „BINGO“ | Alinčin blok

 2. Pingback: Dětské aktivity: ZVUKY DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ | Alinčin blok

 3. Pingback: Dětské aktivity: AUTÍČKOVÉ TANGRAMY | Alinčin blok

 4. Pingback: Dětské aktivity: POČÍTÁNÍ S AUTY | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s