Letní kýblist

Jak jsem včera slíbila, tak plním. Jaro bylo krásné, suché i blátivé, nádherně zelené a plné sluníčka. Zato léto si letos dává nějak na čas. I přesto, že jsem se zvládla přecpat třešněmi i jahodami, nedostavila se žádná letní euforie. Jen šok z toho, že už je 1. července.

Venku jsme se koupali prozatím jen jednou a to mi vzhledem k faktu, že dny se už zase krátí přijde poněkud nedostačující. A tak sedím na chalupě, přemýšlím, jestli stojí za to zatápět v kamnech a plánuju si, co podniknem, až teploměr vystoupí alespoň k těm slibovaným 23°C.

Můžene například:

 • Zajít do lesa, zalehnout do borůvčí a nevylézat dřív než všechny borůvky skončí v našich žaludcích. A že jich v okolí roste každý rok požehnaně.
 • Malovat prstovkama. Nejsem tak hustá, abych takovou akci podnikala doma. Ale venku na zahradě to bude ideální (jako třeba tady). Pak jen ostříkat hadicí.
 • Ukázat dětem moře. V domácích podmínkách vytvořené i to opravdické.
 • Začít s herbářem. Matyášek mi pořád nosí nějaké kytičky (kéž by mu to vydrželo i v dospělosti) a krom toho, že důsledně trvá na tom, abych si je schovala, chce vědět, co jsou zač. A já se vždycky orosím, když ze své děravé hlavy doluju to, co tam zůstalo po maturitě z bilogie (rozuměj skoro nic). Nemáte někdo zkušnosti s laminováním sušených rostlin?
 • Spát s dětmi v noci ve stanu a ukázat jim za tmy světlušky.
 • Dolovat dinousary z ledu. Už máme připraveno v mrazáku, jen chybí ta vedra.
 • Postavit tolik domečků pro lesní skřítky, kolik moje nervy zvládnou.
 • Pokračovat v pokusech. Nepřeberné množství inspirace na příslušné nástěnce mého Pinterestu.
 • Udělat nějakou noční bojovku. Ne aby se děti bály, ale aby si zažily tu atmosféru.
 • Vyrobit domácí bublifuk. Díky Barborce, která má „bubiky“ hned na druhém místě nejoblíbenějších aktivit (za houpačkou), nám výrazně stoupla spotřeba.
 • Naučit Matyáška nějakou společnskou hru. Nemáte nějakou vyzkoušenou? Člověče, nezlob se je na něj zatím málo akční – než figurky oběhnou celý herní plán, už ho to dávno nebaví. Na druhou stranu vyžaduje dost času na rozmyšlenou – hrál s o rok starší sestřenicí Ubongo junior, které ho docela zaujalo, ale odradilo ho, že ho sestřenka (ve hře už zběhlá) z hlediska času pochopitelně naprosto válcovala. A mé návrhy na úpravu pravidel u ní neprošly.
 • Vyslat manžela alespoň na pár dní někam s dětmi a mít tak po dvou letech zase čas chvíli jen a JEN PRO SEBE.

Na co se v létě chystáte Vy?

Přeji Vám pohodové prazdninové dny!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Jak je zabavit. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Letní kýblist

 1. Sedmi napsal:

  chystam se s detmi na vystavu Tim Burton v Praze, to nam nesmi utect… jinak letni klasika plus vsechny atrakce, co ve Svedsku jsou vic jak 200 km vzdalene…

 2. Sedmi napsal:

  jo a uno karty znate? to se taky chystam holky naucit…

 3. Lenka N. napsal:

  Alinko, mám tip na hru – Dobble. Jsou to obrázky, na dvou kartách vždy 1 stejný. Hra je na postřeh a je velmi zábavná :-). Dá se hrát více způsoby. (Ze sušených rostlin jsem zalaminovala pouze čtyřlístek, ale dopadlo to výborně 😀 Viděla jsem zalaminované také obilí.)

 4. Já budu nejspíš jako obvykle zavařovat ovoce, vařit přesnídávky, marmelády, sirupy… Jako workoholik mám nekrátící se seznam pracovních aktivit – s každou hotovou se objevuje další, kterou chci udělat (povšimněte si prosím slovesa: „chci“ – tudíž dle definice patří do kýblistu). Z jara zůstává plán dokončit seriál o kontaktním rodičovství, výlety autobusem, vlakem, a stále chuť vnutit někomu kluky na výlet do ZOO. A vzhledem k tomu, že Kubíka momentálně uchvátil kroj, naplánuju zřejmě hodovou túr po okolních dědinách, která vyvrcholí na konci prázdnin domácíma hodama 🙂 U nás na jihu je léto takové nějaké jiné… 🙂

 5. Vivien napsal:

  Moji kluci rádi hráli kuželky. Když nebyly opravdické, postavili jsme polínka, a protože žádné nebylo stejné jako druhé, měli jsme krále, královnu, trpaslíky…

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s