Top twelve

Pravidelně sleduju kolem sedmdesáti blogů. Čtu je místo denního tisku. Co do kvality poskytovaných informací se mu hravě vyrovnají a krom toho jsou zábavné.

Většinu z nich najdete v pravém sloupci pod názvem „Alinčina blogosféra“ (kompletní seznam pak v mém profilu na Bloglovinu). A já Vás chci dneska speciálně upozornit na dvanáct z nich. Těch, které čtu nejraději a na jejichž příspěvky se vždycky hrozně těším.

Rosa Mitnik
Chcete se pobavit? Chcete se pokochat? Nebo nepotřebujete náhodou novou kabelku? Jo? Třikrát jo? Pak určitě navštivte blog sympatické, vtipné a (alespoň z mého pohledu) neuvěřitelně šikovné Rosy Mitnik. Kromě toho, že šije úžasné tašky a taštičky na přání, vychovává dva malé syny a ostřížím zrakem sleduje kulturní dění v Praze a okolí. To všechno s úsměvem a tak nějak levou zadní.

Z lesa
Práci designérky a ilustrátorky Jany Kloučkové Kudrnové tu opěvuju pořád. Její blog je plný krásných obrázků a nápadů. Kromě toho se zvláštní něžnou poetikou odhaluje střípky z rodinného života uprostřed lesů.

Madame Coquette
Další šikovná maminka se spoustou kreativních nápadů, které převádí do praxe. Pečlivé návody a instrukce jsou tak nějak samozřejmostí. Inspirativní, čtivé, jemné, milé.

syroovka
Jestli je nějaký blog psaný srdcem, je to právě tenhle. Příspěvky, které mají hloubku (i přesto, že jsou často úplně kratičké), které Vás donutí se zamyslet – nad životem, vírou, láskou. A k tomu nádherné fotky.

Lu.Cie
Lucii Salákovou jsem nedávno představovala tady. Pokud hledáte neotřelé nápady a/nebo chcete nahlédnout pod pokličku jedné komunitní školy, její blog určitě nevynechte.

Klokaní guláš
Další nepřeberná studnice jednoduchých nápadů. Na tomhle blogu je mi mimo jiné hrozně sympatické, jak je stručný. A přitom řekne naprosto všechno, co je třeba. Krásně se to čte.

Maminkou po svém
Přemítání nad různými výchovnými směry, jejich analýza a následná syntéza „po svém“, to je oč tu běží. Autorka Lenka podrobuje kritickému zkoumání montessori přístup stejně jako třeba kontaktní rodičovství. Se zdravým selským rozumem a sympatickou upřímností píše o tom, co to znamená být rodičem v praxi (poté, co jste nastudovali tu teorii).

Nevyléčitelná optimistka
Úplně první blog, který jsem začala číst (a který zřejmě může za to, že jsem blogům nakonec propadla). Bára v něm s nadhledem, láskou a humorem sobě vlastním popisuje jaké to je, být mladou maminkou tří dětí.

Deníček moderního fotra
Tenhle blog jsem pro změnu objevila zcela nedávno, ale okamžitě jsem si ho zamilovala. Chlap na mateřské, který jadrně popisuje zážitky se svým synem. Je to třeskutě vtipné a velice trefné. Myslím, že něco podobného by asi psal můj manžel, kdyby zůstával s dětmi doma on (nebo by si to aspoň myslel).

Deník vyděšené prvorodičky
Totéž, jen v něžnější ženské variantě. Prvorodička (mimochodem tenhle titul už je poněkud zavádějící neb nedávno povila druhé dítko) je mistryně ve hře se slovy a její zápisky rozhodně nenechají Vaši bránici v klidu.

Šťastný blog
Rady a návody na to, jak být šťastnější. Nebo spíš, jak pochopit, že vlastně už šťastní jsme. Hledání štěstí ve střípcích našeho běžného dne. A ono to fakt funguje.

Humans of Prague
Blog fotografa Tomáše Prince, který publikuje portréty lidí z pražských ulic doplněné útržkem rozhovoru mezi fotografovaným a fotografem. Sice je to „z Prahy“, ale klidně by to mohlo být z jakéhokoli jiného města, protože o Prahu jako takovou tady vůbec nejde. Naopak, jsou to lidé a jejich myšlenky a příběhy. A je strašně zajímavé číst tu rozmanitost, poznávat individualitu každého jednoho člověka. A taky si říkám, kolik mých známých se tam objeví, zatím jsem našla jednoho. Inspirováno blogem Humans of New York (ten ale zdaleka nemá tak pěkné fotky).

Jaké zajímavé blogy čtete Vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisky laskavého čtenáře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Top twelve

 1. Vanilka napsal:

  Sedmdesát!? Já se naopak objevování dalších blogů vědomě bráním. Vždycky mě nějaký uchvátí a nejsem schopná přestat číst nebo se k němu neustále nevracet… hrozný žrout času.

  • Alinka napsal:

   Tak tech sedmdesat mi nakonec taky prislo moc a trosku jsem to promazala, na sedesat :D. Ja se objevovani novych nebranim. Kdyz nestiham cist, tak proste nectu, no. Vsak ono se to nepoto …

 2. Lenka napsal:

  Tééda, za umístění v první dvanáctce děkuji moc! Mám hrůzu ty ostatní otevřít – jak píše Vanilka 😉

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s