Dáte si jaro?

Před pár dny začalo a už bude končit. Tak užíváme na plný pecky … na zahradě, na výletech, na chalupě, na návštěvách, na hřišti, v parku, na balkoně.

jaro

 • Jsme horší než Mičurin – zasadili jsme třešeň, borůvky a angrešty, zaseli cibuli a mrkev (polovina z toho zřejmě nikdy nevzejde, protože metoda pokus omyl).
 • Z Velikonočního osení (který naopak rostlo jak vteklý) jsme vyrobili pesto. Z fialek cukr. Ze sedmikrásek sirup a z pampelišek med. Meduňkou a mátou si ochucujeme vodu, zpestřujeme čaje (věděli jste, že mátový čaj je výborný na migrénu?) a hlavně k nim pořád voníme. Áááách …
 • Jahodový koktejl … a zmrzlina … a koláč … a knedlíky. Jahody jen tak. Mraky jahod.
 • Poprvé rozrýváme vlastní kompost – to nadšení v očích dětí, že to, co viděly v jednom z dílů prasátka Pepiny, fakt funguje. Matyášek mi teď ze školky nosí zpátky slupky od banánů, aby je mohl poctivě vytřídit do bioodpadu.
 • Chodíme venku bez bot, leháme v trávě a sušíme prádlo na sluníčku.
 • Učíme se poznávat kytky i stromy. Další moc pěkná pomůcka tu.
 • Matyáš jezdí na kole. Barborka na kole-odrážedle. První kilometry zdatně zdolány, první odřená kolena a lokty zhojeny.
 • Zajeli jsme si na Moravu. Do Hradiště a taky do Vrbice. Kéž by to šlo častěji a na delší dobu.
 • Pozorujeme Matyáškovu masožravku, jak se krmí. Nikdy bych nevěřila, že to je možný. Ta kytka se přece nehýbe! Ale i tak dříve či později chytne každou mouchu, kerá se nám v bytě objeví. Prostě si na ni počká … a pak překvapivě rychle sklapne past. Hmyzák je bez šance.
 • Pořídili jsme jí kamarádku. To bylo tak – švagrová měla narozeniny. A tak jsme vyrazili do Školské do Zahrady na niti. Jakože, WOW! Já u vytržení, děti oči navrch hlavy. Strávili jsme tam snad hodinu. Kromě kokedamy pro manželovu sestru si Matyášek odnesl i maličké aerárium s tilandsií. Boží kytka, nepotřebuje totiž žádnou péči.

kytky

Pokud jste dočetli až sem a chtěli byste lahvičku sedmikráskového sirupu (na kašel a celkové posílení imunity) nebo flaštičku pampeliškového medu (nejlepší je do čaje), pište si do komentářů, co byste rádi.

20150430_233435

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Dáte si jaro?

 1. Lenka napsal:

  Užíváte si jara podobně, jako my 🙂 Vždycky si říkám, že je škoda, že je tak krátké…
  Jak, prosím, děláte pampeliškový med? Já na to ještě nenašla odvahu….
  Krásný zbytek jara, Lenka
  lenka_jas@centrum.cz

  • Alinka napsal:

   Leni, pod odkazem na sedmikráskový sirup najdete více receptů a mezi nimi i ten med. Jen taková malá poznámka – pampelišky neoplachujte (tenhle recept to zrovna neuvádí, ale řada jiných ano). Opláchnutím z nich smyjete pyl, který je pro chuť i vlastnosti „medu“ důležitý. Jen je potřeba květy řádně prohlédnout, aby v nich nebyl žádný hmyz.

 2. Oli napsal:

  Ahoj Ali, sedmikráskový sirup bych teda moc ráda vyzkoušela:) A jinak opičky mají velký úspěch, dělám jednu za druhou:) Olča

 3. Martina J. napsal:

  Díky za stále novou inspiraci. Hlásím se o sedmikráskový sirup 🙂 Loni jsem taky dělala, ale letos jsem bohužel v době největšího květu sedmikrásek „finišovala“ třetí těhotenství a moje páteř dost protestovala, takže jsem poslední týdny nedošla dál než u nás na zahradu a tam sedmikrásky nerostou. Tak třeba budu mít štěstí tady 🙂 Martina

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s