Prázdninový deníček No 3: Jizerky

Podruhé, komorněji a ještě vydařeněji než vloni. 5 maminek, 1 tatínek a 9 dětí, chata Harmonie v Bedřichově (pro rodinné pobyty mohu velmi vřele doporučit, určitě se vrátíme). Celou dobu byl slyšet dětský smích, při odjezdu pláč (v našem případě pomohl od slzavého údolí pouze fakt, že jsme si jeli na nádraží do Turnova vyzvednout tatínka).

Stihli jsme toho hodně:

 • Projížďku na koních – obě děti už jely jako staří mazáci.
 • Minizoo v Hraběticích.
 • IQ park v Liberci – velmi povedená záležitost. Nemohla jsem odtud děti dostat a to i přesto, že tam bylo ten den zrovna strašně moc lidí. Určitě ještě vyrazíme někdy mimo sezónu. (Jen by mě zajímalo, kterej génius projektoval u Babylonu garáže. Jako já vím, že nejsem žádnej parkovací expert, ale co je moc, to je moc.)

fbmatky1

 • Dinopark v Liberci – který je mimochodem mnohem, mnohem lepší než pražský nebo bratislavský. Děti se zpočátku bály. Hlavně Matyáš mi visel na noze a přestože to byl on, kdo si tuhle atrakci prosadil, v jednu chvíli dokonce plakal, že tam nechce. Poté, co jsme ho s kamarádkou společnými silami přesvědčily, že to jsou opravdu jen gumové loutky, úplně otočil. Když si na závěr mohl ovládání obří kostry tyranosaura vyzkoušet nebo mohl probíhat tajuplnou cestu mezi lasery, byl úplně bez sebe. Barborce stačila ke štěstí velká prolézačka. Opět jsem musela vynaložit veškerý svůj diplomatický (haha) um, abych je odtamtud vykýblovala.
 • Absolvovali jsme výšlap na Královku, kde jsme objevili výborné hřiště (pro děti) a neméně výbornou občerstvovnu s vynikajícím jídlem a přeochotnou obluhou (pro rodiče) a vyšplhali na rozhlednu. Při druhé návštěvě dostala Barborka své první vosí žihadlo, ale byle moc statečná (rozuměj, řvala asi jen 10 minut).
 • Naše nejdelší pěší túra (cca 7km) vedla přes Prezidentskou chatu, kde jsem pro změnu měla neodolatelnou chuť číšnici jednu střelit (ale zachovala jsem dekórum a akorát jí nenechala dýško). Výlet to byl vykutálený – představte si čtyři matky, osm dětí a několik dopravních prostředků (kola, odrážedla, kočárky, kolovozíky, nosítka a šátky na zádech a prsou matek). Vystřídaly jsme snad úplně všechny myslitelné kombinace matka/dítě/vozidlo. Myslím, že pánové silničáři, kteří nás potkali těsně před cílem, se pohledem na čtyři únavou vytlemené ženštiny a houf pištící drobotiny velmi dobře pobavili.

fbmatky2

 • Děti si užily honbu za pokladem i lov divokých zvířat.
 • V lese jsme hledali, chytali a pozorovali roztodivnou havěť a kamarád (jediný tatínek, který měl dost odvahy tuhle mama akci absolvovat, a to už prosím podruhé) nám vyprávěl o životě mravenců. Od té doby jakmile Matyáš vidí velkého mravence, hned hlásí: „Královna! Našel jsem královnu!“.
 • Založili jsme si Turistický deník a hned nám do něj přibylo několik vizitek.
 • Po cestě domů jsme se (už i s manželem) zastavili ještě na Drábských světničkách, které vypadaly úplně jinak, než jsem si je ze své návštěvy kdysi před dvaceti lety pamatovala.

Barborka stejně jako před rokem dělala oči na sedmiletého Filípka, kterýžto její projevy lásky (spočívající především v tom, že ho neustále honila a pošťuchovala) snášel relativně statečně. Děti se většinou zabavily bez naší pomoci a my jsme si moc dobře  popovídaly. Pěkné to bylo. Doufám, že za rok zas 😉 .

Jen jsem utopila foťák. Ehm, ve sladké šťávě. Ehm, jeho naděje na přežití je dost mizivá (momentálně leží na operačním stole manželova kamaráda, který dělá všechno možné i nemožné, aby ho zachránil). Kdo čeká na pokračování rubriky „Zabavili jsme se v …“, nechť si dá v čekání klidně oraz, protože za poslední dva měsíce mám asi tři použitelné fotky.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Fotodeník, Kam vyrazit. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Prázdninový deníček No 3: Jizerky

 1. Hanka napsal:

  jé, moc mě těší, že jste si to „u nás“ tak užili. Příště ještě ZOO Liberec a Ještěd a máte to z těch větších atrakcí všechno 🙂

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s