Smečno 2016

Před třemi lety mě poprvé napadlo sezvat bývalé i současné kolegyně-maminky na společný víkend. S řadou z nich bych se totiž jinak neměla možnost vůbec potkat, což mi vzhledem k mnoha a mnoha hodinám kdysi společně stráveným v kanceláři přišlo líto. A stala se z toho milá tradice. Každý rok je sestava víceméně stejná a každý rok si to moc užijeme.

smecno16

 • Letos jsme poprvé absolvovali organizovanou vyjížďku na koních ze Stáje u Beránků. Žádné ježdění dokolečka, hezky šup do přírody.
 • Dali jsme si pořáááádnou porci točené zmrzliny. Děti už bezpečně vědí, kde je ve Smečně cukrárna a i kdyby trakaře padaly, zmrzka musí být.
 • Děti se vyřádily na hřišti přímo na zahradě areálu. Čím jsou starší, tím jsou bezúdržbovější. Letos opravdu stačilo vypustit, Matyáš se okamžitě chytil do party s kamarádem Kryštůfkem a dokud jsem je nevolala k jídlu, vůbec jsem o něm nevěděla. Barborka se občas přišla nahlásit a zkontrolovat, že máma pořád sedí s ostatníma tetama a pořád žvaní a zase si odběhla hrát.
 • Chtěli jsme zajet na Křivoklátský naučný areál, ale děti se zařídily jinak. Vyzvěděly od domorodců, že v přilehlém parku bude probíhat pohádková cesta a divadelní představení pohádky Princ a Večernice. V parku jsme tak potkali nejen prince Velena a krásnou Večernici, ale i Měsíčníka, Slunečníka, Větrníka a zlého Mrakomora. Každý z nich měl pro děti nějaký úkol. Barunka s Matýskem tuhle pohádku neznají (odmítají totiž sledovat cokoli delšího než 20 minut), ale v nejmenším jim to nevadilo. Jen při samotném představení ve chvíli, kdy má zlý čaroděj zrovna navrch, se hodně bály a Barboka se dokonce rozplakala. Naštěstí všechno dobře dopadlo.
 • Počasí dotřetice konečně vyšlo tak akorát příjemné na celodenní pobyt venku (první rok lilo jako z konve, že se nedal vystrčit nos, vloni zase bylo 34 stupňů ve stínu).
 • Matyáš se naučil hrát fotbálek – říkala jsem si, jak ho nechám vyhrát. Hahahaha, přehrál mě v pohodě jednou rukou (a pak se divil, že už s ním nechci znovu hrát).
 • Povídaly jsme dlouho do noci. S některýma holkama sedím každý den v kanceláři, s jinýma se potkám opravdu jen jednou za rok na téhle akci. A je príma vidět, že i když se na nich mateřství podepsalo (v tom nejlepším možném slova smyslu) jsou pořád stejně praštěný (jako když jsme kdysi dávno v dobách předmateřských trsaly na večírku do tří v noci nebo v sezóně naopak před půlnocí seděly v kanceláři a už nám z čísel hrabalo tak, že jsme si nahlas zpívaly budovatelský či sprostonárodní písně). Mimochodem pravidlo, že čím později jde rodič spát, tím dříve dítě vstává, je podle všeho Barborčino oblíbené.

Hned napoprvé jsme objevily Dům rodin Smečno, který je na pobyty rodičů s dětmi perfektně zařízený, a jezdíme sem pokaždé. Doporučuji každý rok a doporučím s klidným svědomím i letos. Potřebujete-li upíchnout středně velkou skupinu dospělých s různě malými/velkými dětmi, neuděláte chybu, pokud vyrazíte právě sem.

Uložit

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Smečno 2016

 1. Martina napsal:

  My na (nejen Tvoje) doporučení loni vyrazili a byli jsme moc spokojení. Úžasné místo, prostory… Jen s personálem jsem nebyla spokojená vůbec. Paní šéfová se i přes několik slibů a odsouvání vůbec nedostavila, takže jsme ve finále platili pobyt kuchařce (což by až tak nevadilo, jako neseděl vystavený připravený doklad). Mrzelo mě to hlavně proto, že jsem se na spoustu věcí ohledně domu a možného programu chtěla vyptat a na to bohužel nedošlo. Nutno říct, že už mailová korespondence před akcí vázla (prý tam tedy měli nějakou velkou akci a nebyl čas…)

  • Alinka napsal:

   Je pravda, že personální situace je tam přinejmenším zvlásštní. Zatím tam každý rok byla jiná správcová (ta předchozí byla vždycky nějak záhadně rychle odejita). Nevím, koho myslíš „paní šéfovou“. Ale pochopila jsem tolik, že všemu velí paní Janžurová, která pravděpodobně není příkladnou vedoucí pracovnicí roku. S tou jsme se ale nikdy nepotkali (tuším, že mi snad jednou odpovídala na nějaký email). Takže bych spíš řekla, že jste se možná trefili zrovna do momentu, kdy byli střídáni bo zaučováni zaměstnanci.
   Jinak se správkyní (podřízenou paní Janžurové) jsme se face to face potkali jen první rok, pak už víceméně nebyl důvod – chod areálu známe a platíme všechno předem, průšvih nebyl žádný. Navíc jezdíme vždycky přes víkend a přijde mi logické, že ve volných dnech se tam nikomu nechce být. Všechny běžné věci jsme řešili taktéž s kuchařkou a v ničem mi to nevadilo, protože paní je milá, byla s ní rozumná řeč a co jsme potřebovali, zařídila. Takže za nás to problém nebyl. Ale chápu, že špatně vystavený daňový doklad asi úplně nepotěší.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s