Daruji 5 hromádek aktivit

Děti odjely s tatínkem na chalupu a já jsem dnešní (vlastně teď už včerejší) odpoledne a večer strávila tím, že jsem uklízela v jejich pokoji. Krom pytle papíru olbřímích rozměrů, polovičního pytle plastů a pár kousků elektroodpadu jsem vytřídila i hromadu aktivit, které u nás byly kdysi populární, ale Barborka s Matyášem už z nich vyrostli nebo už je mají natolik okoukané a ohrané, že je už nebaví. Jelikož jsou to v drtivé většině věci z maminkovských výměn, bylo by mi líto naházet je jen tak do popelnice, a tak posílám dál.

Prosím, hlaste se do komentářů, co kdo chcete (máte-li zájem klidně i vícero hromádek). V případě malého zájmu klidně pošlu všechno jednomu člověku. V případě většího zájmu o jednu či více hromádek nového majitele vylosuju. Jen prosím berte kopičky jako celek (všechno nebo nic). Snažila jsem se věci roztřídit tématicky a trochu i přihlížet k věku, ale nebylo to úplně jednoduché, takže se může stát, že něco třeba využijete méně, něco více, něco hned a něco třeba až za čas.

Pokud někde něco viditelně chybí, snažila jsem se to napsat. Je ale možné, že někde něco nebude kompletní a já o tom nevím. Nicméně si troufám tvrdit, že 95% všech aktivit je kompletních a nepoškozených. Navíc, jelikož je skoro všechno vyráběné doma, neměl by být problém si cokoli samodomo taky doplnit. Taktéž omluvte prosím kvalitu obrázků – foceno v jedenáct v noci při mžouravé žárovce. Děkuji za pochopení.

A teď už jdeme na to.

Autíčková (dopravně prostředková)

Tak ta u nás pochopitelně nemůže chybět. Najdete v ní obří dřevěnou vkládačku (je trochu vytuněná pastelkami a chybí jeden úchyt), počítací karty, obkreslování čísel, CDčko se zvuky dopravních prostředků, parkovací dům, přiřazování země-voda-vzduch, pexeso (s auty, armádní, s dopravními prostředky), několikerá puzzle (kupovaná i vyráběná), nerozstříhané zalaminované karty se značkami aut, přiřazování velikostí, bingo.

Pro nejmenší

Tady jsou aktivity pro ty nejmenší – velké navlíkací korále, puzzle, přiřazování stínů, velikosti i barev, i spy pytlíček, stínové divadélko Boudo budko, zvukové puzzle, pexeso s krtkem, karty s průstřihem na objevování textur, přiřazovací kartičky s emocemi, hra na určování částí lidského těla, zapichovací housenka pro jemnou motoriku.

Předškolácká

Tahle je naopak pro větší děti, které začínají s počítáním a písmenky. Obsahuje model sluneční soustavy, bingo s písmeny, čísly a tvary, CD s detektivním příběhem, pexeso Víš, co jíš, puzzle, společenskou hru Krtečkova zahrádka, počítací karty a počítání fazolí s autíčky, příběhové kostičky, skládání písmene z obrázků.

Zvídavě barevná

Tahle hromádka je takový mišmaš všeho možného. Dřevěná skládačka (jedna kostka chybí), knoflíkový geoboard, přiřazování ovoce, colorino, několikero druhů třídění a přiřazování barev (figurky s podkladovou deskou, kolíčky s barevnými škálami, kolečka s kytičkami), skládání barevných dřívek, barevná velikonoční vajíčka, skládání obličejů z pěnovky.

Zvířátková

A poslední hromádka nabízí aktivity pro děti, které mají rády zvířátka. Dřevěná skládačka, opět několikero puzzle a pexes, prstoví zvířátkoví maňásci, přiřazování zvířecích rodinek, přiřazování srsti a zvířete, králíčkovy tlapky (je stejná/není stejná), přiřazování zvířátek k obrázkům na víčkách od petek (tuším že dva nebo tři kousky chybí), počítání zvířátek, hra potravní řetězec.

Snad jsem nikde na nic nezapomněla.

Hlásit se můžete do neděle 6.8. do 20:00.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Homemade, Jak je zabavit. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Daruji 5 hromádek aktivit

  1. Pavlína napsal:

    Dobrý den Alinko, naší nejmenší by udělala radost hromadka Zvědavě barevná nebo Pro nejmenší. S pozdravem Pavlína

  2. Pingback: Hromádky aktivit – výsledky | Alinčin blok

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s