Shopaholik v rauši

Vloni jsem to s dárkama k Vánocům přehnala. Jakože FAKT přehnala. Manžel si ťukal na čelo.

Že jsem jako vážně magor (říká on). Bohudík většinou jen jednou do roka (říkám já).

Megahromada pod naším vánočním stromem sice napřed způsobila to jiskření v očích potomstva, ale v konečném důsledku ti dva totálně ztratili přehled, co všechno dostali a rychlost, s jakou rvali balicí papír i z darů, které patřily někomu jinému, svědčila o tom, že o to, co je uvnitř, vlastně ani tak nejde.

Jenže já fakt hrozně ráda utrácím peníze (podotýkám, že si je předtím taky sama vydělám). A za dárky obzvlášť.

Tohle by se určitě líbilo. A ještě tohle by udělalo radost. A není toho málo? Co když všichni nedostanou to, co by chtěli? Tak ještě něco přikoupíme. Aspoň maličkost. A už to lítá. Cink, cink. Někdy ten internet fakt nesnáším.

I letos mě to zase bere. Nicméně jsem dospěla k závěru, že vlastně nic nepotřebujeme (tedy krom kuchyňské linky a plotu, ale to jsou jen detaily a pod stromeček se blbě balí). Ale co já teď jako s tou svojí mánií?

Hluboce jsem se zamyslela. A výsledkem je pár tipů, jak provětrat konto a přitom mít 100% jistotu, že to moje utrácení udělá někomu radost. Třeba se Vám něco z toho bude líbit.

Skutečné dárky nadace Člověk v tísni
Nocleženky od Armády spásy
Každoroční Luftování skříní (pozor už tento! víkend)
Klub přátel Paměti národa
Dárky z e-shopu Lékařů bez hranic

Tak co, vyberete si?

Tuhle fotku od Tomáše Třeštíka jsem našla včera na Twitteru. Plakát je naprosto boží. Tak moc, že si jeho zmenšenou variantu hodlám vyvěsit na nástěnku nad psacím stolem, aby tu na mě zakývala pomyslným varovným prstem pokaždé, když se budu chystat kliknout na tlačítko „Objednat“.

PS: Mimochodem, v neděli Alinčin blok oslavil šesté narozeniny. A i když to tak může občas vypadat, skončit se rozhodně nechystám. Mockrát děkuju, že jste tu se mnou.

Příspěvek byl publikován v rubrice O blogu, Poznámky na okraji. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Shopaholik v rauši

 1. E. napsal:

  Chichi, já jsem pravý opak – u všeho si říkám, že by to sice bylo hezký a fajn, ale že to vlastně nepotřebujeme a žijeme úplně v pohodě i bez toho:) Naopak mám problém s tím, když se širší rodina ptá na tipy na dárky holkám, tak horko těžko něco vymýšlím, neb se mi zdá všechno zbytečné a místo zabírající:) Ale podobné dárky sem tam nadělím příbuzenstvu, když mám taky pocit, že všechno mají a nic nepotřebují.

  • Alinka napsal:

   Já dokážu být fakt hrozný shopaholik … ale je pravda, že poslední dobou už jen na knížky a dárky. Byly doby, kdy jsem byla schopná utratit výplatu během dvou dnů za oblečení. To už mě bohudík fakt přešlo. Tak třeba se časem dostanu do stejné fáze jako Ty ;).
   Mimochodem, já dárky od ostatních nemám ráda. Pokud si vyloženě přesně neřeknu, co chci, je to většinou dost bída a stejně to nepoužívám. Zvlášť moje maminka je expert na kupování naprostých zbytečností.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s