Prázdninová rána

Na prázdninách mám krom jiného hrozně ráda rána.

Dost často nocujeme někde jinde než doma, což téměř vždy znamená, že spím s dětmi v jedné posteli (respektive máme několik postelí sražených k sobě tak, abychom všichni pohromadě spát mohli). A i když jsme doma, najdu Barunku v posteli standardně a Matyáš přijde nejpozději v osm. No prostě tak nebo onak, ráno se ke mě tulí z každé strany jeden.

Oba bohudík relativně dlouho spí. Už jako miminka spávali do půl osmé i déle. Období vstávání v pět u Matyáše nenastalo nikdy, u Barunky jsme ho velice rychle zpacifikovali kojením a později první ranní flaškou (Nutrilonu). A jelikož se v létě nemusí do školy, vstáváme prostě, až když se vyspíme. Nejčastěji kolem půl deváté. A to je pro mě jako sovu čas více než přijatelný.

I když se vzbudím dřív než oni, dost často předstírám, že ještě spím. A jen si to užívám. Že jsou oba v klidu a zticha! Že se zrvona nehádaj ani nemydlej. Že je mám blízko. Že u mě pořád ještě chtějí být. A oni se pak jeden po druhým vzbudí a ještě chvíli leží. A snaží se mě „nevzbudit“. Jenže jim to moc nejde a mrskají sebou čím dál víc. Lezou mi pod peřinu a berou polštář.

Opatrně kontrolujou, jestli sourozenec na druhé straně mámy je už taky vzhůru nebo fakt ještě pořád jakože spíme. Jakmile jsou vzhůru oba, je už jen otázkou minut, kdy to jeden z nich nevydrží a začne do mě nenápadně šťouchat, abych už toho spaní nechala. Tvrdošíjně totiž odmítají vstávat sami.

Ale když se „vzbudím“, stejně nevstáváme. Nejčastěji si přinesou něco na čtení (momentálně frčej v podstatě jen Čtyřlístky) a dáme aspoň kousek. A nakonec se chvíli ještě „mordujem“. Což znamená, že je lechtám a mučím a všelijak valchuju, až spokojeně pištěj a vřískaj na střídačku „dost“ a „ještě“.

Představa, že za 14 dní vstáváme o dvě hodiny dřív, bez tulení a blbinek se mi ani trochu nelíbí. Vyhlašuju návrh na posunutí začátku školy někdy na odpoledne, abychom si to ráno mohli pěkně užít. Celý den pak začíná úplně jinak. Co říkáte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Prázdninová rána

  1. Psice napsal:

    Spolecny spani je nejvic. Ten pocit, kdyz te v noci obejme neci zatoulana ruka a ranni tuleni. U nas teda mame jednoho ranniho kolbenkare, co vstava na 6, ale s postupem casu tento zlozvyk pretavil do boziho „napiste mi papirek, skocim do Zabky pro snidani“. Cicman je spac uplne nastejno se mnou. Na podzimnim vstavani mi vadi hlavne do rano, ktery se neodvratne plni tmou a zimou, brrrr. Tesim se uz ted na jaro!

  2. Vanilka napsal:

    Hm, máme to ďoodobně. Na začátek školy se netěším ani trochu. Ranní ptáče nemám doma ani jedno. Když můžou, spí kluci do osmi. V září bude muset být stařsí v 7:50 ve škole 🙁

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s