Adventní kalendáře na poslední chvíli

Jasně, že ty čokoládové jsou už připravené. A zítra se navíc chystáme na perníčky a děti si nachystají na každý den jeden s příslušným číslem (nejoblíbenější je mašinka, která táhne 24 vagónků).

ALE … nemusí to nutně být jen o sladkostech. Dokonce je ještě ani nemusíte mít připravené. I tak si Vaše děti můžou každé ráno „otevřít nové okýnko“.

Ty naše si už mnoho let věší na postel šňůru s očíslovanými obálkami, do nichž jim Ježíšek přes noc vkládá vzkazy. Většinou jsou na nich úkoly nenápadně pomáhající s přípravami (schovejte balicí papír za okno, pouštějte lodičky, nazdobte perníčky, atd.). Ale bývají tam i obrázky k vymalování, hádanky a podobně. A funguje to i obráceně – děti můžou v obálce na další den nechat na oplátku nějakou zprávu pro Ježíška. Barunka si ho ráda předchází a schovává mu do psaníček třeba bonbony nebo cukroví.

Pokud si nechcete lámat hlavu vymýšlením, zkuste ty úplně nejkrásnější vzkazy od Jany Zlesa – letošní tady, z dřívějších let třeba tady nebo tady. Zdarma – jen stáhnete, vytisknete, rozstříháte a pak hlavně! nezapomenete plnit do obálek (s čímž já mívám místy dost problém, pak se v noci budím a ve tři ráno se plížím do pokojíku a štrachám).

Zdroj obrázku: http://zlesa.blogspot.com/

Nemáte-li obálky, nezoufejte. Další šikovná Jana tentokrát z Vraťmě děti do hry pro Vás má připravené dokonce hned dvě varianty schovávaček. Buď kapsičky a nebo nově kouzelnou vánoční vesničku. Na Janiných stránkách (krom spousty dalších her a zábavy) navíc najdete vánoční šifry a dokonce adventní kalendář pro tatínky. Opět zcela zdarma ke stažení.

zdroj obrázku: https://www.vratmedetidohry.cz/

Velkou vánoční bojovku, která vás zavede do světa čar a kouzel má pro děti připravenou Nevyléčitelná optimistka Bára. Více informací o jejích Zakletých Vánocích tu. Jsou-li vám milejší andílci a adventní putování nakoukněte tu. A nebo radši vánoční detektivku, kde se děti musí vypořádat s Ježíškovými únosci? Pak koukněte sem. A pokud máte děti ještě maličké a luštěnky z bojovek by na ně byly příliš, zkuste Bářiny Lesní Vánoce určené právě pro děti zhruba od 3 let.

zdroj obrázku: https://barborabecvarova.cz/

Vybarvují vaše děti rády? Pak by se jim mohl líbit adventní herbář od Petry Oringle. Případně si u jejích omalovánek můžete zklidnit vlastní nervy, které právě před Vánocemi často trpí víc, než je zdrávo.

Adventní kalendář Déčka asi znáte úplně všichni, že? To jen my jsme se k němu propracovali, až když slaví desáté narozeniny. Ale víte, že jsou i audiokalendáře, kde máte na kadý adventní den jeden vánoční příběh nebo pohádku? Na stránkách audiotéky jich najdete hned několik.

Tak co? Vybrali jste? A máte sami nějaký zajímavý tip? Budu ráda za sdílení ;).

Poznámka: Nejedná se o žádnou placenou spolupráci. Vše doporučuji z vlastní iniciativy prostě proto, že s tím mám dobrou zkušenost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Jak je zabavit, Ke stažení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Adventní kalendáře na poslední chvíli

  1. Psice napsal:

    Nadchly mě ty vzkazy. A vůbec, hledám všechny cesty, jak se vyhnout čokoládkám, takže díky za inspi:)

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s