Občas sami doma

Chceme s mužem na procházku se psem. Děti klasicky frfňají, protože pohyb a zima a erupce na Slunci. Necháváme je tedy doma, ale manžel odpojuje internet, což ty dva trochu rozladí.

Po 30 minutách zpruzeně volají, že se nudí a kdy už jako přijdem. To se opakuje v pětiminutových intervalech asi čtyřikrát. Pak je zničehonic klid.

Po další hodině a půl volám já jim, protože je mi to divný.

„Mami, teď prosím tě neruš, děláme palačinky.“

Zatímco mě naskakují představy dětí opařených vroucím olejem, můj drahý si představuje tu spoušť, kterou jejich kuchařský dýchánek způsobí v naší kuchyni. Podvědomě a aniž bychom se domluvili, zrychlíme tempo směrem k domovu.

Načež se ztratíme. Trvá nám dobré dvě hodiny, než se dostanem domů (pokud vám přijde divné, že dokážeme zakufrovat v rodném městě při venčení psa, pak vězte, že procházky s mým mužem nejsou z kategorie „běžné“ – to, že jsme ten den ušli nějakých 16km přes 5 pražských obvodů, mluví asi za vše).

Nejenže žádné dítě neutrpělo újmu, ale v kuchyni je vzorně uklizeno a navíc máme na stole voňavé, centimetr tlusté palačinky, včetně čerstvé šlehačky.

Asi bychom jim tu wifinu měli vypínat častějc. (Až ex post jsme zjistili, že ji dokázali hacknout.)

o o O o o

O dva týdny později.

Vyrážíme na nákup. Děti opět zanecháváme doma svému osudu.

Po hodině volá naprosto nepříčetná Buba, že jí bratr leze na nervy a že máme okamžitě dorazit domů a zjednat pořádek, jinak ho zabije.

Po další půhodině, mi přijde na telefon toto:

Příspěvek byl publikován v rubrice Barborka, Co přinesl den, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Občas sami doma

 1. Martina napsal:

  Tak to mě pobavilo 🙂 Asi moc koukají na filmy :)))))))))))))))
  Ne, vážně, jaká byla v tu chvíli Tvoje reakce? Protože mně se doma zabíjejí takhle občas tři…, ale je fakt, že všechny 3 doma samotný je přesně z tohohle důvodu zatím nenecháváme, zatím vybíráme jen určitou kombinaci dvojic 🙂 a nevypínáme wifi (taky z toho důvodu, že přes ni jede pevná linka a ti mladší dva zatím nemají vlastní mobil, tak aby mohli v případě nouze volat o pomoc)…

  • Alinka napsal:

   Jako uplně první vteřina byl totální šok, než mozek zpracoval, že to je hned z několika důvodů pitomost. Pak mě to docela pobavilo, i když ta fotka jako taková mi uplně dobře nedělá.
   Já mám vyzkoušeno, že oni se bez nás sice vzájemně prudí, ale v zásadě jsou okolnostma nucený k jakýs takýs spolupráci, takže to nakonec vždycky nějak vyřešej.

 2. 😁😁😁 Baru má smysl pro humor 🤪

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s