„Tvrďák Chuck“ versus Tatrovka

Před nějakou dobou jsme byli na rodinném nákupu v jednom z velkých hypermarketů. Jelikož jsem tehdy doplňovala výbavu na očekávané miminko, nevyhnuli jsme se oddělení s dětským zbožím. Minimálně polovinu z něj zabíraly nejrůznější hračky. Matyáška tam tehdy upoutal náklaďák, který reagoval na zmáčknutí kabiny nebo korby, kýval se, mluvil a kdyby ho pevně nedržela krabice, tancoval by od regálu k regálu a točil se na všechny strany.

Matýsek u něj stál dlouho. A byl by stál ještě déle, kdyby ho rodiče (po řadě neúspěšných přesvědčovacích pokusů) (s)prostě neodnesli pryč. Pochopitelně se to neobešlo bez scény, kdy mi zmítající se batole v náručí vřískalo na celý krám: „Klaďák, klaďák!!“. Přiznám se, že na vteřinku ve mě zahlodal červík pochybnosti, jestli přeci jen to auto (které mimochodem stálo celkem dost peněz) přeci jen nekoupit, když Matýska tolik zaujalo. Určitě by se s ním zabavil na dost dlouho, když ho teď ani po 20ti minutách nemůžeme odtrhnout. Každý rodič jistě uzná, že představa, v níž se dítě zabaví na libovolně dlouhou dobu samo bez vaší pomocí, je víc než lákavá.

tvrdakchuck

Zajímavým řízením osudu se onen náklaďák do našeho dětského pokoje nakonec dostal (byť jsme ho nekupovali). Matyáš byl nadšený a vydrželo mu to … přesně jeden den. Pak totiž zjistil, že si s touhle vychytanou hračičkou vlastně nemůže pořádně hrát. Na korbu náklaďáku se nedalo kloudně nic naložit, protože má kvůli dotykovému čidlu nevhodný tvar a neustále odjíždí dítěti pod rukama. Navíc i to málo, co se nakonec naložit podaří, rozjařený kývající se náklaďák během 10 vteřin zase rozhází. To i dvouletému dítěti přijde vtipné tak maximálně desetkrát.

tatrovka

Od té doby stojí náklaďák, který sám o sobě prohlašuje, že je „Tvrďák“, v koutě a práší se na něj. Ještěže jsme ho tehdy nekoupili, bývala bych se bila do hlavy, že jsem utratila zbytečně tolik peněz. Mnohem lepší (a mnohem levnější) je „obyčejná“ plastová Tatrovka, která sice netancuje, ale zato uveze dítě, hromadu písku i kostek, nežere baterky, jede tam, kam chcete, vydrží experimenty v oblasti crash testů i následného batolecího servisování a hlavně (a to ocení především rodiče) drží klapačku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co přinesl den, Dětské čmáranice, Matyášek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na „Tvrďák Chuck“ versus Tatrovka

 1. Sedmi napsal:

  Jo presne 😀 Tahle tatrovka sklidila nejvetsi uspech u nas pod stromeckem u vsech deti – rok a pul stareho kluciny, dvou a pul lete Lilly i petilete May… a pry ma nosnost snad 50 kilo :] S prehledem prevalcovala vsechny ty elektronicke vychytavky, co jich tam taky bylo hodne…

 2. Bára napsal:

  Ano, tatrovka 🙂
  Brácha i já si na ni pamatujeme. A Matýskovi první narozeniny se bez ní taky neobešly. S jarem je zase v denodenním provozu na zahradě a já děkuju za hračku, který vydrží, není extrémně drahá a, jak říkáš, mlčí 🙂

  • Alinka napsal:

   My ji doma se ségrou jako dvě holky vůbec neměly a vidím, že jsme o dost přišly. Akorát budeme muset pořídit ještě jednu, protože tuhle neustále taháme z domu na zahradu a ze zahrady do domu a mě nebaví to pořád mejt :).

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s