Sedím, lezu, stojím …

Barborce je devět a půl měsíce a za poslední 3 týdny udělala veliký pokrok. Stejně jako před dvěma lety Matyášek i ona si začala víceméně současně stoupat, sedět a lézt (v tomto pořadí).

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANěkam ji položím a ona si hned sedá, sleduje svoje vlastní ručičky, které má teď volné k prozkoumávání světa kolem sebe, máchá jimi a šťastně výská. Taky neustále ukazuje „jak je veliká“ a blaženě se usmívá, když pochopíme, co má na mysli.

Lezení objevila teprve před třemi dny a zatím ho nemá zautomatizované, takže leze pomaličku a s rozmyslem. Jakoby si v duchu neustále opakovala, kterou končetinu má kam posunout. Trošku mi to připomíná Čapkovu Dášeňku a její hlas přírody, který radí, co s tlapkami. Každopádně ji přesun z místa A do místa B po vodorovné dráze fascinuje zatím ze všech tří dovedností nejmíň.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Naopak jakmile je v dosahu stolek, židle, Matyáškova tatrovka nebo třeba kolo od kočárku, ihned začne šplhat nahoru a na vratkých nožičkách se pokouší udržovat rovnováhu. Narozdíl od Matýska, který naprosto neopučitelně padal naznak jako prkno, si ve chvíli, kdy už se neudrží většinou spořádaně kecne na zadeček. Ovšem doprovází to pořádnou porcí hlasitých nadávek ve své miminkovské řeči.

Baruško, buď na sebe při tom svém zkoumání světa prosím opatrná ;).

Příspěvek byl publikován v rubrice Barborka, Co přinesl den, Dětské čmáranice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Budu moc ráda, za veškeré Vaše náměty a připomínky

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s